Eskişehir İmplant Tedavisi2021-05-01T18:43:07+03:00

Eskişehir İmplant Tedavisi

ağız içinde diş kaybının olduğu bölgelerde çene kemiğinin içine yerleştirilen, protezlere destek sağlayan yapay diş kökleridir.

İmplant Tedavisi Nedir?

Eskişehir implant tedavisi

, ağız içinde diş kaybının olduğu bölgelerde çene kemiğinin içine yerleştirilen, protezlere destek sağlayan yapay diş kökleridir. Uzun süreli kullanım sağlayan implant tedavisi sayesinde hem eksik dişler tamamlanmış olacak hem de hastalar rahatlıkla çiğneme, konuşma, gülme fonksiyonlarını yerine getirebileceklerdir.

İmplant Tedavisinin Uygulandığı Durumlar

  • Alt ve üst çenelerde hiç diş olmaması halinde, kemik erimesinin artmasına bağlı, hasta protezi tam olarak kullanamadığında protez yerleştirilmiş olan implantlar üzerine sabitlenerek tutuculuğu arttırmaya çalışılır.
  • Diş yapısında herhangi bir dişin kaybedilmesi halinde, kayıp dişin iki tarafında ki dişlerin küçültülmesine ya da kesilmesine gerek olmadan sadece eksik diş üzerine implant tedavisi yapılarak üzerine tek kaplama yapılmaktadır.
  • Büyük azı dişlerin kaybedilmesi halinde arka bölgede diş bulunmuyorsa, takılıp çıkarılabilme özelliğine sahip protez yerine birkaç tane implant üzerine bir köprü yapılabilmektedir.
  • Diş yapısında birden fazla, sıralı olarak diş kaybı mevcutsa sabit olarak yapılan köprülerin uzunluğu sorun oluşturabilmektedir. Bundan dolayı dişsiz bölgeye bir ya da birkaç implant tedavisi uygulanarak uzun köprülere destek oluşturularak dayanıklılığı artırılmaktadır.

İmplant Tedavisi Öncesi Nelere Dikkat Edilmelidir?

Eskişehir implant tedavisi öncesi dikkat edilmesi gereken bazı faktörler bulunmaktadır. Bunlardan en önemlisi kemiğin kalitesidir. Kemik kalitesi implant tedavisinin başarısını etkileyen önemli bir faktördür. Bunun yanı sıra tedavi öncesinde ve implant ağızda kaldığı süre boyunca diş etlerinin sağlıklı olması gerekir. İmplant tedavisinden önce dikkat edilmesi gereken faktörlerden biri çene kemiğinin implant vidasını kapsayacak genişlik ve yükseklikte olmasıdır. İmplant tedavisinin başarısını etkileyen önemli faktörlerden biri hastanın kemik yapısıdır. Hastanın implant tedavisi alabilmesi için implanta uygun bir kemik dokusuna sahip olması gerekir. Bunun için kemik dokusuna bakılmalı sonrasında tedaviye başlanmalıdır. İmplant tedavisine başlamadan önce kesinlikle radyolojik ve klinik muayene yaptırılması gereklidir. Hastanın Eskişehir implant tedavisi için gerekli muayenelerin yapılması sonrasında hastanın genel sağlık durumu ve kemik yapısı tedaviye uygunsa 18 yaş üstü tüm bireylere tedavi uygulanabilmektedir. İmplant tedavisinin süresi kaybedilen diş sayısına bağlı olarak farklılık göstermektedir. Fakat günümüzde hızlı bir şekilde gelişme gösteren teknoloji sayesinde implant tedavileri kısa sürede tamamlanmaktadır.

Randevu Alın

Dilerseniz 0 222 220 10 06 ve 0 546 225 10 06 numaralı telefonlarımızı arayarak, dilerseniz aşağıdaki formu doldurarak randevu alabilirsiniz.