İmplant Eskişehir2021-05-01T18:37:53+03:00

İmplant Eskişehir

eksik diş tedavisi için uygulanan, çene kemiğinin iç kısmına konulan, genel olarak titanyum içerikli bileşiklerden yapılmış yapay diş köklerine denir.

İmplant Nedir?

İmplant Eskişehir

, eksik diş tedavisi için uygulanan, çene kemiğinin iç kısmına konulan, genel olarak titanyum içerikli bileşiklerden yapılmış yapay diş köklerine denir. Vida şeklinde olan bu yapay diş köklerinin üzerine diş protezi yerleştirilmektedir. İmplant tedavisinde ki en önemli avantaj eksik dişlerin yanında ki sağlıklı diş köklerine herhangi bir zarar vermemesidir. İmplant tedavi sırasında komşu dişleri kesmeye gerek yoktur. İmplant, diş kökü görevini üstlenerek sağlıklı dişler gibi rahat bir şekilde konuşmanızı, gülmenizi ve yemek yemenizi sağlar.

İmplant Tedavisi Nasıl Uygulanır?

İmplant Eskişehir tedavisi, 18 yaş ve üzeri, yüz ve çene gelişimini tamamlamış olan kişilere uygulanmaktadır. Tedavi sürecine başlamadan önce çene yapısının röntgeni çekilerek implant tedavisine uygun olup olmadığına bakılır. Tedavi alacak kişilerde şeker hastalığı bulunuyorsa tedavi öncesi hastalığın düzene girmiş olması gereklidir. Kemik erimesi rahatsızlığı olan kişiler hastalığa yönelik uygun tedavi aldıktan sonra implant tedavisine başlayabilirler. Aynı şekilde kan sulandırıcı ilaç tedavisi alan kişilerde implant tedavisi öncesi ilaç kullanımı kesilmelidir.

İmplant tedavisine başlanılırken öncelikle hastaya hafif bir sedasyon verilir. İşlem önce çene yapısını kapsayan detaylı bir muayene yapılır ve röntgen istenir. Çene kemikleri ile ağız içinde kalan dişlerin ölçüleri alınır. Dental implantların yerleştirilmesi için iki alternatif bulunmaktadır. Bunlar tek aşamalı ve iki aşamalı işlem olarak ayrılır. Tek aşamalı işlem sırasında implant çene içerisine yerleştirildikten sonra geçici bir başlık takılır. İki aşamalı işlem içinde dental implant çene içerisine yerleştirildikten sonra üst kısmı diş eti ile kaplanarak iyileşme sürecine bırakılır. Protez başlıklar ise iyileşme sürecinden sonra takılmaktadır. İki aşamada da geçici bir köprü yerleştirilerek alt çenenin 3 ay, üst çenenin 6 ay iyileşmesi için beklenir. Dental implant tedavisi sayesinde hasta rahatlıkla yemek yiyebilir, gülebilir.

İmplant Tedavisinin Avantajları

İmplant Eskişehir tedavisinin en önemli avantajı implant protez sahibi olmaktır. İmplant protez sayesinde ağız kısmında kaybedilmiş dişlerin yerine aynı özelliklere yakın sabit dişler kazanılır. Kaybedilmiş dişlerin yerine doğru implant tedavisi uygulanırsa kendi dişlerinizin performansından bile daha iyi sonuçlar ile karşılaşabilirsiniz. İmplant tedavisi uzun yıllar kullanılabilir. İmplant tedavisi gören hastalar kendi dişleri gibi bakımlarını yapabilirler. Kaybedilen dişin alt kısmında yer alan kemik zaman içerisinde fonksiyonlarını yitirerek kemik erimesine neden olacaktır. Fakat implant tedavisi sonrası kemik erimesi azalarak zaman içerisinde duracaktır. Buna bağlı olarak diş yapısında ki kemiğin korunması implant tedavisinde ki en önemli avantajlardan biridir.

Randevu Alın

Dilerseniz 0 222 220 10 06 ve 0 546 225 10 06 numaralı telefonlarımızı arayarak, dilerseniz aşağıdaki formu doldurarak randevu alabilirsiniz.