İçeriğe geç

Eskişehir Lamina Diş Kaplama

son yıllarda oldukça popülerlik kazanmış, dişler üzerinde en az törpüleme işlemi ile yapılan porselen kaplama türüdür.

Lamina Diş Kaplama Tedavisi

Eskişehir lamina diş kaplama

, son yıllarda oldukça popülerlik kazanmış, dişler üzerinde en az törpüleme işlemi ile yapılan kaplama türüdür. Lamina diş kaplama alternatifinde sağlam diş yapısının üzerine ince bir tabaka şeklinde kaplama yapılmaktadır. Lamina diş kaplama’ nın Latincede ki anlamı yaprak kaplama şeklindedir. Diş yapısı üzerinde çok az törpüleme işlemi yapıldığından dolayı diğer kaplama seçeneklerine göre en koruyucu protez uygulaması olarak görülmektedir.

Lamina diş kaplamanın ikinci seansında hastaya lokal anestezi verilerek ağrı ve acı oluşumunun önüne geçilir. Ağzın uyuşması halinde lamina kaplama yapılacak dişler törpüleme işleminden geçirilir. Kaplama işlemi yapılacak dişlerin ölçüsü alınır. Ölçü alma işlemi tamamlandıktan sonra işlem yapılacak dişlerin diğer seansa hazır olması için ortalama 1 hafta beklenir. Bu süreçte dişlerde hassasiyet görülebilir. kalıplar ve dişler kaplama işlemi için hazır olduktan sonra genel bir prova yapılarak kaplamaların dişlerle olan uyumuna ve rengine bakılır. Doktor ve hasta tarafından işlem sonrası dişlerin görünüşüne onay verilmesi halinde ortalama 2 saat kadar lamina kaplamanın diş üzerine yapıştırılma işlemi gerçekleştirilir. Yapıştırma işleminin tamamlanmasından sonra hastanın tedavisi sonlandırılır.

Lamina Diş Tedavisinin Uygulandığı Durumlar

Eskişehir lamina diş kaplama, ön dişlerde çarpıklık, şekil bozukluklarının olduğu, estetik görünüme engel olan durumlarda, estetik ve güzel gülüşler için dişlerin uzatılması talep edildiğinde, kırılmış ya da darbe almış dişlerin düzeltilip eski görüntüsünü almasında, dişleri ayrık olan ve estetik kaygılardan dolayı diş teli tedavisini kabullenmeyen hastalarda, koyu renkli dişlere sahip hastalara uygulanmaktadır.

Randevu Alın

Dilerseniz 0 222 220 10 06 ve 0 546 225 10 06 numaralı telefonlarımızı arayarak, dilerseniz aşağıdaki formu doldurarak randevu alabilirsiniz.