İçeriğe geç

Estetik Dolgu (Bonding Uygulaması)

Bonding; dişte hasara neden olmadan, diş üzerinde herhangi bir aşındırma yapmadan kompozit doğu malzemelerinin dişe yapıştırılmasıyla uygulanır…

Estetik Dolgu (Bonding Uygulaması) Nedir?

Bonding uygulaması, genellikle diş aralıklarını kapatmak, diş çürüklerini ve kırıklarını onarmak, çentikli ya da renklenmiş dişlerin görünümünü değiştirmek için kompozit malzeme kullanılarak dişlerin onarılmasıdır. Diş boyutlarını değiştirmek için de kullanılan bonding teknolojisi, aynı zamanda travma veya düşme etkisi ile kırılan dişlerde porselen uygulamasının yapılamadığı zamanlarda da kurtarıcı göreve sahiptir. Diş teli tedavilerinden sonra destekleyici bir uygulama olarak kullanılabilir.

Estetik Dolgu (Bonding Uygulaması)

Bonding Uygulaması Sonrasında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Bonding tedavisi yapıldıktan sonra düzenli ağız bakımının yapılmasına dikkat etmek gerekir. Sert yiyeceklerden kaçınmak, diş temizliğine ve bakımına özen göstermek bonding dolgulara zarar verilmemesi açısından önemlidir.

Estetik Dolgu (Bonding Uygulaması)

Bonding Tedavisi Avantajları

  • Diğer estetik diş uygulamalarına göre daha ekonomiktir.
  • Doğal diş formundadır ve fark edilmez.
  • Dişlerin lekelenmeye karşı direncini arttırır.
  • Çoğu durumda dişi uyuşturmaya gerek kalmadan tedavi yapılabilir.
  • Bonding uygulaması kişiye yeniden özgüven ve rahatlık kazandırır.

Randevu Alın

Dilerseniz 0 222 220 10 06 ve 0 546 225 10 06 numaralı telefonlarımızı arayarak, dilerseniz aşağıdaki formu doldurarak randevu alabilirsiniz.