Eskişehir Ortodonti Tedavisi2020-06-29T16:06:00+03:00

Eskişehir Ortodonti Tedavisi

çapraşık ve birbirine uyumsuz olan dişlerin uyum ilişkilerini kontrol ve teşhis eden, çapraşıklığı ve uyumsuzluğun ortadan kaldırılması konusunda çalışmalar yapan diş hekimliği dalıdır.

Ortodonti Nedir?

Ortodonti, çapraşık ve birbirine uyumsuz olan dişlerin uyum ilişkilerini kontrol ve teşhis eden, çapraşıklığı ve uyumsuzluğun ortadan kaldırılması konusunda çalışmalar ile

Eskişehir ortodonti tedavisi

yapan diş hekimliği dalına denir. Ortodonti bölümünde çene bozuklukları ve dişlerin yanlış kapanmasına ilişkin rahatsızlıklar da tedavi edilmektedir.

Ortodontik Problemlerin Oluşum Nedenleri

Hastanın çene yapısının uyumsuzluk için de olması, hastanın alt çene kısmının geride ya da ileride olması, iskeletsel bozuklukların olması ortodontik problemlerin oluşum nedenlerinden birkaçıdır. Bu problemlerin ortaya çıkmasında bazı faktörler etkili olmuştur. Bu faktörleri örneklendirecek olursak:

İmplant Tedavisinin Avantajları

İmplant Eskişehir tedavisinin en önemli avantajı implant protez sahibi olmaktır. İmplant protez sayesinde ağız kısmında kaybedilmiş dişlerin yerine aynı özelliklere yakın sabit dişler kazanılır. Kaybedilmiş dişlerin yerine doğru implant tedavisi uygulanırsa kendi dişlerinizin performansından bile daha iyi sonuçlar ile karşılaşabilirsiniz. İmplant tedavisi uzun yıllar kullanılabilir. İmplant tedavisi gören hastalar kendi dişleri gibi bakımlarını yapabilirler. Kaybedilen dişin alt kısmında yer alan kemik zaman içerisinde fonksiyonlarını yitirerek kemik erimesine neden olacaktır. Fakat implant tedavisi sonrası kemik erimesi azalarak zaman içerisinde duracaktır. Buna bağlı olarak diş yapısında ki kemiğin korunması implant tedavisinde ki en önemli avantajlardan biridir.

 • Parmak emme,
 • Dişleri sıkma, kalem ısırma, tırnak yeme alışkanlığı,
 • Diş kayıplarına bağlı oluşan düzensizlikler,
 • Süt dişlerinin erken süreçte kaybedilmesi,
 • Diş eti problemlerine bağlı beliren diş düzensizlikleri,
 • 20’lik dişlerin ön kısımda ki dişleri sıkıştırmasından kaynaklı ortaya çıkan düzensizlikler,
 • Devamlı yalancı emzik kullanma,
 • Uyku esnasında daima aynı tarafa yaslanmak,
 • Dengesiz beslenme bozuklukları,
 • Ağızdan nefes alıp verme,
 • Hormonal düzensizlikler, sistemik hastalıklar.

Yukarıda sıralamış olduğumuz tüm bu faktörler ortodontik problemlerin oluşumuna zemin hazırlamaktadır. Bu semptomları gözlemlemeniz halinde uzman bir ortodontiste başvurarak Eskişehir ortodonti tedavisi için gerekli süreç başlatılmalıdır.

Ortodonti Tedavi Süreci

Ortodonti tedavisi birkaç aşamalı olarak uygulanmaktadır. Ortodonti tedavisi için ortodontiste başvurduğunuzda ilk önce genel bir muayene yapılır. Muayene sırasında diş yapınızda ki çapraşıklık, sıkışıklık, yamukluk, uyumsuzluk gibi problemlerin ne düzeyde olduğu belirlenir ve problemler için tedavinin olup olmayacağı konusunda bilgilendirme yapılır. Ağız kısmı detaylı bir şekilde muayene edildikten sonra hasta için nasıl bir tedavi uygulanması gerektiği ve tedavi planlaması yapılır. Muayeneden sonra tedavi için hazırlık aşamasına geçilir. Hazırlık sürecinde Eskişehir ortodonti tedavisi için gerekli hijyen koşulları sağlanmaktadır. Çünkü ortodonti tedavisinde en önemli faktör hijyendir. Diş yapısında çürüklük olup olmadığına bakılır. Eğer dişlerde çürüklüklere rastlanırsa hemen tedavi edilmesi gerekir. Ağız bakım işleminin tamamlanmasından sonra ortodontist tarafından gerekli analiz ve ölçümler tamamlanır. Bu süreçten sonra hastaya farklı tedavi yöntemleri sunulur. Farklı tedavi yöntemlerinin olmasında ki sebep hastadan hastaya değişiklik gösteren tedavilerdir.

Randevu Alın

Dilerseniz 0 222 220 10 06 ve 0 546 225 10 06 numaralı telefonlarımızı arayarak, dilerseniz aşağıdaki formu doldurarak randevu alabilirsiniz.