İçeriğe geç

Eskişehir Ortodonti Tedavisi

Eskişehir ortodonti tedavisi günümüzde tercih edilen diş tedavilerinden bir tanesidir. Dişlerdeki çapraşıklık, ön ve arka dişlerin fırçalanmasını zorlaştırır. Dişlerin çarpık olması; diş çürüklerine ve diş eti hastalıklarına neden olur. Dişlerde doğuştan ya da sonradan oluşmuş kötü görüntünün giderilmesi için ortodonti tedavisi en önemli çözümler arasında yer alır.

Ortodonti alanında tecrübeli ve işinde başarılı olan diş hekimlerine sahiptir. Diş hekimlerinin kullandığı teknikler günümüzün gelişmiş teknolojisi sayesinde kolayca hastalarda kullanılır. Ortodontik tedaviden sonra ağız ve diş bakımı düzgün ve doğru şekilde yapılmalıdır.

Eskişehir ortodonti fiyatları, Eskişehir ortodonti doktorları, Eskişehir ortodonti en iyi hekim ve daha fazlası aşağıdaki başlıklarda yer almaktadır.

Eskişehir ortodonti tedavileri için birçok alan oluşturulmuştur. Ortodontik tedavi hastanın ağız yapısına, dişlerinin durumuna ve yaşına bağlı olarak değişir. Ortodonti hizmeti sayesinde dişlerin eğriliği de uygulanan özel tedaviler sonrasında düzeltilerek hastaya yaşam boyu güzel bir gülüş hediye eder.

Uygulanacak tedavilerde öncelikli olarak çeşitli analizlere ihtiyaç duyulur. İlk olarak dişler analiz edilir. Hastanın ağız yapısına ve diş dizilimine yakından bakmak için film çekilir. Bu aşamadan sonra uygun tedavi seçilerek hastanın ağız yapısının ve dişlerin düzeltilmesi için çalışmalara başlanılır.

Ortodonti tedavisinde uygulanan pek çok tedavi bulunuyor.

Eskişehir Ortodonti Tedavileri
  • Klasik metal braketler

  • Kapaklı braketler

  • Estetik braketler

  • Lingual ortodonti

  • Telsiz ortodonti

  • Çocuk ortodontisi

  • Yetişkin ortodontisi

  • Ortognatik cerrahi

  • Çene eklemi tedavisi

Klasik Metal Braketler

Ortodonti tedavisinde fazla kullanılan klasik metal braketler daha çok kare şeklinde olur. Klasik metal braketleri istediğiniz renkteki lastiklerle birleştirip, renkli tellerlede kullanabilirsiniz.

Klasik Metal Braketler
Kapaklı Braketler

Kapaklı Braketler

Kapaklı metal braketler Eskişehir ortodonti tedavilerinde başvurulan tedavilerden bir tanesidir. Metalden üretilmiş olan bu braket türünün kendinden kapağı bulunur. Özel yapısı sayesinde sürtünmesiz tedavi imkanını sunan ender braketlerden bir tanesidir. Bu sayede son zamanlarda ortodonti alanında en fazla tercih edilen braketler arasında yer alır.

Estetik Braketler

Eskişehir ortodonti doktorları dişlerin yapısına uygun olarak tercih ettiği tedavilerdendir. Estetik braketlerle yapılan tedavidir. Bu tedavide porselen diş telleri kullanılır. En büyük avantajı ise diş renginde olan braketler dışardan fark edilmez. Bu sayede estetik kaygısı olanlar herhangi bir kaygılanma yaşamadan tedavilerini sürdürebilirler.

Estetik Braketler
Lingual Ortodonti

Lingual Ortodonti

Ortodonti alanında en fazla tercih edilen tedavilerden bir tanesi de lingual braketlerdir. Dişinizin arka yüzeyine yerleştirilerek asla görünmezler. Bu sayede tedavi sonlanana kadar hasta fiziksel olarak rahatsız olmadan tedaviye devam eder.

Braketler teknisyenler tarafından steril ortamlarda 3D yazıcılar aracılığı ile kişiye özel üretilir. Bu aşamadan sonra hastanın ağzına kısa süre sonra bu teller yerleştirilir ve dişlerin durumuna göre ek müdahaleler yapılarak tedavi sürdürülür.

Telsiz Ortodonti (Invisalign)

Telsiz ortodonti tedavisinde klasik metal ya da porselen teller kullanılmaz. Bunların yerine 3 boyutlu yazıcılarda özel olarak kişinin ağız ve diş yapısına uygun şeffaf plaklar hazırlanır.
 
Plakların dişlere geçirilmesi ve tedavi boyunca dişlerin ve damak yapısının gelişimine bağlı olarak birçok plak kullanılarak tedavi sonlandırılır.
 
Şeffaf plak tedavisindeki detayları Telsiz Ortodonti (INVISALIGN) sayfamızdan okuyabilirsiniz.
Telsiz Ortodonti Invisalign
Çocuk Ortodontisi

Çocuk Ortodontisi

Eskişehir ortodonti çocuklar içinde birçok tedavi uygular ve bu sayede ileride oluşabilecek ağız ile diş sorunlarının önüne geçilmiş olunur. Çocuk ortodontisi çocuklarda kalıcı dişlerde oluşabilecek diş ile çene bozukluklarının tespit eden ve önlenmesi için tedaviler uygulayan bir alandır.
 
Çocuklarda meydana gelen çene ve diş bozukluklarının giderilmesinde özel yöntemlere başvurulur. Bu yöntemler çocuk için yaş ve gelişim seviyesine göre belirlendiği için hiçbir sağlık sorunu olmadan dişleri ile çenesinin düzelmesi sağlanır. Bu sayede çocuklara yaşamları boyunca güzel bir gülüş armağan edilir.

Yetişkin Ortodontisi

Eskişehir ortodonti yetişkinler için hizmet veren birçok diş hekimine sahiptir. Özellikle diş tellerinin görünmemesini tercih eden yetişkinler için özel tedaviler uygulanır. Bu tedavilerin başında estetik braketler ve lingual ortodonti tedavi yöntemi tercih edilir.
 
Dişlerin yapısını analiz ettikten sonra dişler üzerine tel, apareyler yerleştirilir. Tedavide tel dışında yay ve lastikler de kullanılarak tedavinin daha fazla etki etmesi sağlanır.
Yetişkin Ortodontisi
Ortognatik Cerrahi

Ortognatik Cerrahi

Alt çene ile üst çenenin uyumlu olması fiziksel görünüş olarak çok önemlidir. Eğer çene üzerinde ileri seviyede bir bozukluk söz konusu ise bireyler hem fonksiyonel hem de estetik açıdan etkilenirler. Bu noktada ortognatik cerrahi bu problemlerin giderilmesinde başvurulacak alandır.
 
Ortognatik cerrahi Eskişehir ortodonti hizmetleri arasında yer almaktadır. Çene kemiği gelişimini tamamlayan, çene kapandığında dişlerin üst üste gelmemesi ve alt veya üst çenenin ileride-geride olması durumunda tercih edilir. Ayrıca ağız hareketlerinde sıkıntı yaşayanlar ve çene konumu itibari ile solunum yollarında problemler olanlar tercih etmektedir. diş cerrahisi alanıdır.

Çene Eklemi Tedavisi

Çene eklem tedavisi kişide meydana gelen çiğneme, yutma, konuşma ve soluk alıp verme sırasında yaşadığı problemlerin giderilmesini sağlayan tedavidir. Özellikle çene üzerinde oluşan bozuklukların giderilmesi ve eklemlerin doğru çalışması için bu tedaviden yararlanılır.
 
Çene eklem tedavisinde daha çok ilaçlar kullanılırken, çene kaslarını normal fonksiyonunu döndürecek fiziksel tedavilerde uygulanır. Ağrılı rahatsızlıklarda eklem içinin yıkanması, travma ve tümörlerde ise cerrahi işlemlere başvurularak hasta tedavi edilir.
Çene Eklemi Tedavisi

Eskişehir Ortodonti Tedavisinde Fiyatlandırma

Eskişehir ortodonti fiyatları birçok tedavi için özel olarak belirlenir. Dişlere uygulanan tel tedavisi uzun soluklu bir tedavi olup, birçok ek müdahale gerektiren süreci kapsar. Fiyatlar hastaya uygulanan tel tedavisinin yanından ek müdahaleleri de içinde barındırır.
 
Diş tellerindeki standart fiyatlandırma her yıl Türk Diş Hekimleri Birliğinin açıkladığı fiyatlara göre belirlenir. Bu fiyatın çok altında fiyat sunmak yasak olup, mutlaka bu bilgi ışığında fiyatlar hastadan talep edilmelidir.
 
Günümüzde farklı fiyatların ortaya çıkmasının nedeni ise uygulanan diş teli tedavilerinin birbirinden farklı olmasından kaynaklıdır. Amaç dişlerde ve çenede oluşan problemlerin giderilmesidir. Uygulanan tedavi yöntemi ve işçilik farklı olunca doğal olarak fiyat farklılıkları da olabilmektedir.
Eskişehir Ortodonti Fiyatları

Eskişehir Ortodonti Fiyatları

Ortodonti fiyatları için sabit bir fiyat bilgisi vermek mümkün değildir. Özellikle kişiden kişiye değişen tedavi süreci göz önüne alınınca maalesef bu bilgiden söz edilmesini zorlaştırıyor. Ayrıca ortodonti tedavisinin alınacağı hastane ve doktor seçimi de fiyatları etkileyen önemli faktörler arasındadır.
 
Eskişehir ortodonti tedavilerinde muayene ve sonrasında hastanın ağız ile diş yapısına uygun tedavi yöntemi belirlenir. Bu aşamadan sonra kesin bir fiyatlandırma hasta ile paylaşılabilir. Sizde Eskişehir ortodonti fiyatlarını öğrenmek istiyorsanız öncelikle doktor muayenesi olmalısınız. Sonrasında doktorunuz size fiyat bilgisi verecektir.

Eskişehir Diş Teli Fiyatları

Eskişehir ortodonti için kullanılan teller hastanın kişisel tercihine göre uygulanabiliyor. Özellikle hasta estetik kaygılar içindeyse lingual ve estetik braketleri tercih edebilir.
 
Hasta için öncelikle çene ve diş analizi yapılması tel seçimi öncesinde gerekli olan işlemlerden bir tanesidir. Bu analiz sonrasında en uygun tel doktor ile hasta iş birliği ile belirlenerek tedaviye başlanır. Tüm bu süreçlere başlanılmadan kesin bir tel fiyatı sunmak maalesef mümkün değildir. Ortalama fiyatlar listelerde yer alır. Fakat anlık olarak hastanın tedavisi değişebileceğinden kesin fiyat bilgisi verilememektedir.
Eskişehir Diş Teli Fiyatları
Ortodonti Eskişehir

Eskişehir Gülüş Akademisi Randevu

Eskişehir Gülüş Akademisi yıllardır birçok özel ve başarılı tedaviyi hastalara sunmuş profesyonel hizmet veren bir diş kliniğidir. Gülüş tasarımı ve ortodonti başta olmak üzere daha birçok alanda hizmet veren bu köklü hastaneden randevu kolay şekilde alınabilmektedir.
 
Eskişehir Gülüş Akademisi’nden randevu almak çok kolay. Hemen aşağıda yer alan randevu formunu doldurun.

Randevu Alın

Dilerseniz 0 222 220 10 06 ve 0 546 225 10 06 numaralı telefonlarımızı arayarak, dilerseniz aşağıdaki formu doldurarak randevu alabilirsiniz.