İçeriğe geç

Kapaklı Braketler

Kapaklı braket sisteminde, braketin kendisi özel kapak mekanizmalı bir yapıda üretilmiştir. Bu sayede, telin braketler içerisine yerleştirilmesi için çeşitli lastik ya da telligatürler kullanılmasına ihtiyaç olmamaktadır.

Kapaklı Braketler Tedavisi Nedir?

Kapaklı braket sisteminde, braketin kendisi özel kapak mekanizmalı bir yapıda üretilmiştir. Bu sayede, telin braketler içerisine yerleştirilmesi için çeşitli lastik ya da telligatürler kullanılmasına ihtiyaç olmamaktadır. Bu sistemlerin kullanılmasının ortodontik tedavi süresini hızlandırdığı, alt-üst arklarda pasif bir genişletme etkisi olduğu yapılan araştırmalar ile gösterilmiştir.

Sonuç, daha kısa sürede tamamlanan, ortodontist ile gerçekleştirilen seans sürelerinin daha kısa olduğu ve hasta açısından daha hijyenik ve daha konforlu bir ortodontik tedavidir.

Kapaklı Braketler

Kapaklı Braketlerin Avantajları Nelerdir ?

  • Ortodonti tellerinde görülen batma problemini en aza indirmektedir.
  • Kendinden kapaklı sistem sayesinde sürtünme en aza iner. Böylece dişler ortodontik açıdan daha kolay hareket eder; bu durum toplam tedavi süresini bir miktar kısaltır.
  • “Hollywood Smile” adı da verilen arka dişlerin görüldüğü geniş gülüş hattını oluşturur.

Randevu Alın

Dilerseniz 0 222 220 10 06 ve 0 546 225 10 06 numaralı telefonlarımızı arayarak, dilerseniz aşağıdaki formu doldurarak randevu alabilirsiniz.