İçeriğe geç

Diş Beyazlatma (Bleaching)

Dilerseniz klinik ortamında yaklaşık bir saate (Power Bleaching), dilerseniz evinizde yaklaşık 10-15 gün içinde istediğiniz beyazlama elde edilir.

Diş Beyazlatma (Bleaching) Yöntemleri Nelerdir?

Diş beyazlatma yöntemleri uygulama tekniğine göre iki farklı türe ayrılır:
Ofis ortamında tek seansta yaklaşık bir saat içinde veya yarım saatlik iki seansta gerçekleştirilen Power Bleaching; beyazlatıcı jel ve UV ışığı ya da lazerden oluşan, kısa sürede diş rengini ortalama 3-4 ton açabilen en hızlı, güvenilir ve etkili beyazlatma sistemidir.
Evde diş beyazlatma (Home Bleaching); kişiye özel hazırlanan plakların içine jeller konularak yapılan beyazlatma işlemidir. Ortalama 10-15 günde istenen beyazlama sağlanır. Günde 4-8 saat takılması gereklidir.

Estetik Dolgu (Bonding Uygulaması)

Herkes Diş Beyazlatma İşlemi Yaptırabilir mi?

İşleme engel herhangi bir diş ve diş eti hastalığı olmayan herkese uygulanabilir, ancak beyazlatma öncesi diş hekimi muayenesi gerekmektedir. Ağzında ilerlemiş çürükleri ve diş eti hastalığı olan bireyler, hekimleri tarafından uygun görülen tedavilerini yaptırdıktan sonra beyazlatma işlemini uygulatmalıdır. Ayrıca, büyüme ve gelişim sürecinde olan kişilere, gebelere ve emziren annelere diş beyazlatma işleminin uygulanması önerilmez.

Dişler Herkeste Aynı Oranda mı Beyazlar?

Diş beyazlatma tedavisi herkeste aynı oranda sonuç vermez; diş renginin ne kadar açılacağı dişin yapısına göre değişir.

Diş Beyazlatmanın Yan Etkileri Nelerdir?

Bütün beyazlatma jelleri dişlerde az ya da çok hassasiyete sebep olur. Soğuk-sıcak içeceklere ve havaya karşı oluşan bu hassasiyet kişilere rahatsızlık verebilir. Bu, uygulamanın normal ve beklenen bir yan etkisidir. Hassasiyet 24-48 saat içinde geçmezse beyazlatıcı kullanımının kesilmesi gerekebilir. Hassasiyet durumunda, diş hekiminizin uygulayacağı florür ve size önereceği (içerisinde potasyum nitrat bulunduran diş macunları) diş hassasiyetini azaltacaktır.

Tek Diş Beyazlatma (İçten Beyazlatma) Nedir?

Kanal tedavisi sonrası renklenme olan dişlere uygulanır. Dişteki dolgu sökülür. Açılan boşluğa beyazlatma jeli uygulanır. Sonra diş, geçici dolgu ile sıkıca kapatılır. İstenilen renge ulaşıncaya kadar seanslar tekrarlanır.

İçten Beyazlatmanın Dişe Bir Zararı Var mıdır?

Kanal dolgusunun çok iyi izole edilmesi gerekir. İyi izole edilmişse bir zararı yoktur.

Diş Beyazlatma (Bleaching)

Beyazlatmanın Etkisi Ne Kadar Sürer?

Beyazlatma işleminden alınan sonuç, kişinin diş yapısına bağlı olarak değişir ve yaklaşık 6 ay-2 yıl arasında sabit kalır. Tabii ki bu süre kişinin kendisine de bağlıdır.

İşlem sonrası özellikle ilk iki hafta çay, kahve ve kırmızı renkli içecekler; kola gibi asitli sıvılar ve tütün mamüllerinden uzak durmak gerekir. Aksi takdirde erken dönemde beyazlatmanın etkisi azalabilir.

Randevu Alın

Dilerseniz 0 222 220 10 06 ve 0 546 225 10 06 numaralı telefonlarımızı arayarak, dilerseniz aşağıdaki formu doldurarak randevu alabilirsiniz.