İçeriğe geç

Acil Durumlar

Ortodontik Tedavi Sürecinde Oluşabilecek Acil Durumlar

Braketlerin Yerleştirilmesini Takiben Oluşan Diş Ağrısı

Braketler dişlere yerleştirildikten sonra, özellikle yemek yerken dişlerinizde sızlama şeklinde ağrılar oluşabilir. İlk 1 ay tedaviye alışma sürecidir. Bu dönemde eğer ağrılarınız mevcutsa yumuşak gıdalar tüketmeye çalışınız. Ağrıya hassas bireylerde ağrı daha fazla hissedilecektir. Bu durumda aspirin hariç herhangi bir ağrı kesici kullanarak geçici olan diş ağrısını giderebilirsiniz.

Düşmüş Braketler – Kırılmış Teller

Braketler yerinden çıkmış ve tel üzerinde oynuyorsa mumla tele sabitleyiniz ve diş hekiminizden randevu alınız. Braketiniz düştüyse düşen parçayı atmayınız. Dişetlerine, yanağa ya da dile takıldığı için teli çıkarmayınız, hemen doktorunuza gidiniz. Rahatsızlık vermeyen gevşemiş ya da kırıImış parçalar için acil müdahale gerekmeyebilir.

Ark Telinin Batması

Ark telinin çıkması sonucunda yanağa ya da dudağa batması söz konusu olabilir. Bu durumda doktorunuzdan randevu alınız. Randevu gününe kadar bu bölgeye ortodontik mum koyabilirsiniz.

Randevu Alın

Dilerseniz 0 222 220 10 06 ve 0 546 225 10 06 numaralı telefonlarımızı arayarak, dilerseniz aşağıdaki formu doldurarak randevu alabilirsiniz.