Eskişehir Diş Hekimi2020-06-26T14:01:15+03:00

Eskişehir Diş Hekimi

İnsan hayatının sağlıklı bir şekilde sürdürülebilmesi için beden sağlığına büyük bir önem verilmesi gerekiyor. Sağlıklı bir beden için de ağız ve diş bakımına gereken önemin verilmesi dikkate alınması gereken bir husustur. Diş bakımına yeterli özeni göstermeyen ya da gerektiği durumlarda bir diş hekiminden hizmet almayan kişiler ilerleyen yaşlarında daha ağrılı süreçler geçirebilecekleri gibi maddi olarak da son derece zorlu bir döneme girebilirler. Bu nedenle diş bakımı ihmal edilmemelidir.

En ufak bir problemle karşılaşıldığında dahi kontrol amaçlı olarak hekiminize başvurmakta çekinmemeniz gerekiyor. Diş sağlığı ve bakımında yaşın herhangi bir önemi bulunmuyor. Ağız ve diş sorunlarından kaynaklanan estetik problemler özellikle kişileri en çok rahatsız eden durumlar arasında yer alıyor. Bu problemler kendiliğinden düzelmeyeceği için de

Eskişehir diş hekimi

hizmetlerinden yararlanmak büyük bir öneme sahiptir.

Ortodonti Eskişehir

Koruyucu Diş Hekimliği Uygulamaları Nedir?

Koruyucu diş hekimliği uygulamalar; genel anlamda dişlerde meydana gelebilecek olan sorunlara karşı dişlerin korunmasına yönelik olarak yapılan uygulamalardır. Her ne kadar insanlar ağız sağlığına gereken önemi verse de bu süreçte koruyucu anlamda bir önlem alınmamış ise çeşitli şekillerde dişler zarar görme riski ile karşı karşıya kalacaktır. Ağız ve diş sağlığının büyük oranda bozulmasına neden olan riskler için de çeşitli önlemler alınması gerekir.

Günümüzde verilen diş hekimliği hizmetleri arasında koruyucu diş hekimliği uygulamaları geniş yer buluyor. Çünkü daha diş yapısı bozulmadan ve ileride görülebilecek diş çürümelerinin önüne geçilmesinde çok etkili olan uygulamalardır. Bu uygulamalardan daha çok çocukluk ve gençlik döneminde faydalanılmaktadır.

Ağız ve Çene Cerrahisi Uygulamaları

Ağız ve çene cerrahisi, ağız ve diş dokularının yanında çene kemikleri ile eklemlerini de içine alan bir bilim dalı olarak adlandırılabilir. Gömülü diş operasyonları, implant uygulamaları, kist ve lezyon tedavileri, çene kırıklarının tedavisi ve daha birçok cerrahi işlemler bu alanın hizmet kapsamında yer almaktadır. Eskişehir diş hekimi uygulamaları çerçevesinde 20’lik diş çekimi gibi uygulamalar için de hizmet almak mümkündür.

Estetik Diş Hekimliği

Eskişehir diş hekimi denildiği zaman genel olarak akla ilk gelen çürük dişlerin çekilmesi ya da yerinde diş olmayan boşlukların doldurulmasıdır. Ancak günümüzde insanlar gülüş estetiği gibi konulara da önem vermeye başlamışlardır. Dişlerde görülen çarpık duruş, yüksek orandaki renk değişimleri, diş yüzeyindeki bozulmalar dişlerin kötü bir görünüm almasına neden olmaktadır. Böyle durumlarda da estetik diş hekimliği uygulamaları öne çıkmaktadır.

Gülüş estetiğini bozan her durum daha modern teknikler kullanılarak estetik diş hekimliği uygulaması ile düzeltilebilmektedir. Bu uygulamalar arasında dişleri beyazlatma uygulamaları, kompozit ya da lamina kaplamalar, diş eti düzenlemeleri gibi birçok farklı uygulama yapılmaktadır. Estetik diş hekimliği uygulamalarından hemen her grubundan insan faydalanabilme şansına sahiptir.

Ortodonti Eskişehir

Diş Sağlığında Protez Uygulamalar

Diş protezi de Eskişehir diş hekimi uygulamaları arasında yer almaktadır. Diş eksikliğinde ya da dolgu yöntemi ile onarılamayacak kadar kötü durumda olan çürük dişlerde protez tedavilerden yararlanılmaktadır. Protez tedaviler çok geniş bir alanda verilen hizmetlerdir. Diş protezi çeşitleri şu şekildedir:

  • Sabit diş protezleri
  • Tek kronlar

  • Köprüler

  • İmplant üstü

  • Hareketli protezler

  • Total protezler

Bunların dışında parsiyel protezler, hassas tutucu protezler, implant üstü protezler olarak farklı çeşitlerde uygulanmaktadır. Protez uygulamasına geçilmeden önce mutlaka ağız içi muayenesi yapılır ve diş röntgeni çekilir. Sonrasında genel hazırlıklar da yapılarak hasta için belirlenen gün ve saatte uygulamaya başlanır.

Ordodonti Uygulamaları

Dişlerde meydana gelen çapraşıklıkların ve diş kapanışlarındaki bozuklukların giderilmesi için gerekli uygulamaların yapıldığı diş hekimliği alanıdır. Düzensiz ve kötü görünen dişler kişilerin gülümsemesi sırasında son derece kötü bir görünüm ortaya çıkarabilir. Böyle durumlarda çene yapısındaki bozuklukların giderilmesi için Eskişehir diş hekimi hizmetlerinden yararlanılabilmektedir.

Ortodonti Eskişehir

Diş İmplantı Tedavileri

Günümüzde diş eksikliği konusunda son derece gelişmiş yöntemlerden yararlanılmaktadır. Bunların başında da diş implantı tedavileri geliyor. Diş eksikliğinin giderilmesi için eski yöntemlerin ortaya çıkardığı tüm eksiklikler tamamen ortadan kaldırılmış oldu.

İmplant tedaviler, iki farklı aşamadan oluşmaktadır. Bunlardan ilki implantın çene kemiğine yerleştirilme işlemi olan cerrahi aşamadır. Bir diğeri ise protez aşamasıdır. Günümüzün gelişen teknolojileri sayesinde implant tedavileri çok farklı sorunlarda da tercih edilebilmektedir.

Pedodonti Nedir?

Diş hekimliği uygulamalarında çocuklar için de özel hizmet alanları bulunuyor. Erken dönemlerde diş çürüklerinin yoğun olarak görülmesi hem çocukların diş yapısını bozan hem de çocukların beslenmesine olumsuz etkiler yaratacak uygulamalardır. Çocukluk döneminde ihtiyaç duyulan tüm diş uygulamaları için pedodonti alanından yararlanılmaktadır. Pedodontik uygulamalar çocukların farklı dönemlerini kapsayan bir süreçtir. Bu dönemler şu şekilde sıralanabilir:

  • Dişsiz dönem,
  • Süt dişlerinin sürmeye başladığı dönem,

  • Sürekli dişlerin sürmeye başladığı karışık dişlenme dönemi,

  • Sürekli dişlerin tamamen çıktığı dönem,

Çocukların diş hekimi korkusunu yenmesi ve daha sağlıklı koşullarda diş tedavisi yaptırabilmesi için pedodonti alanı son derece önemli bir alandır.

Periodontoloji Uygulamaları

Diş hekimliği alanında ilgilenilen konular yalnızca dişler değildir. Diş sağlığı açısından önem taşıyan bir diğer konuda diş etleridir. Diş etlerinde görülen basit kanamalar bazen çok fazla ciddiye alınmasa da bunlar diş kaybına gidebilecek büyük sorunların habercisi olabiliyor. Böyle durumlarda diş eti hastalıklarının tanısı ve tedavisi için Periodontoloji hizmetlerinden yararlanmak gerekiyor.

Diş taşlarının temizlenmesi, diş eti çekilmelerinin tamamen giderilmesi, diş kökü yüzeylerinde meydana gelen kirlerin temizlenmesi bu alanın hizmet kapsamı içerisinde yerini almaktadır. Bunlara ek olarak ağız kokusu giderilmesi, diş eti kanamaları ve daha birçok rahatsızlık da bu alanın kapsamında yerini alıyor.

Endodonti Uygulamaları

Bazı dönemlerde çeşitli sebeplerden dolayı dişlerin en derin dokusunda yer alan sinirler zarar görebilir. Damar paketlerinin yer aldığı pulpa dokusu da zarar görebilir ve bu da diş bölgesinde ciddi ağrıların ortaya çıkmasına neden olur. Dişlerin tamamen canlılığını yitirmesi ve ağrıların çoğalması durumunda Endodonti uygulamalarından yararlanılmaktadır. Bu uygulamalara kanal tedavisi ismi de verilebilmektedir. Bu tarz sorunlar meydana geldiğinde ve kişiler yeteri kadar önem vermediklerinde bu alanlarda lezyonlar görülebilir. Bunların önüne geçilebilmesi için de Endodonti uzmanlarından hizmet almak son derece önem taşır. Eskişehir diş hekimi hizmetleri çerçevesinde hemen her türlü uygulamaya yer verilmektedir.

Diş Hekimi Seçiminde Önemli Detaylar

Ağız ve diş sağlığı kişinin daha ilk dişlerinin çıkmaya başlaması ile birlikte önem kazanmaktadır. Her şeyden önce estetik bir kaygı olarak da değerlendirilebilecek olan diş sorunları alanında uzman olan diş hekimleri tarafından tedavi edilebilmektedir. Bu konuda her zaman en iyi hekimden hizmet almak ağız ve diş sağlığı açısından büyük bir önem taşıyor. Dişlerde çok ciddi problemler olmasa da koruyucu amaçla da olsa diş hekimlerinden hizmet almak son derece önemlidir. Çürüklerin ve diğer diş sorunlarının önüne ne kadar hızlı şekilde geçilirse ilerleyen dönemlerde kişiler o kadar rahat edeceklerdir. Diş sağlığı her yaş grubu için büyük bir önem taşımaktadır.

Eskişehir diş hekimi olarak sizlere memnuniyet garantisi vermekteyiz. Bizim ile iletişime geçin, size en doğru çözümü sunalım.

Randevu Alın

Dilerseniz 0 222 220 10 06 ve 0 546 225 10 06 numaralı telefonlarımızı arayarak, dilerseniz aşağıdaki formu doldurarak randevu alabilirsiniz.