İçeriğe geç

Empress (Full Porselen) Dişler

Yüksek ışık geçirgenliği sayesinde estetik sonuçlar için…

Empress Kaplama Nedir?

Empress, seramik parça üzerine cam seramik konularak pekiştirilmesi ile dayanıklılık oranı daha da arttırılmış porselen türleridir. İçerik yapısı seramikten oluşmaktadır. Bu türlere porselen dişler de diyebiliriz. Bu kaplama türü ışığı oldukça iyi geçirmesi ile bilinir ve bu sayede diğer protezlere göre çok daha estetik sonuçlar vermektedir. Protez işlemlerinde de oldukça tercih edilmektedir. Yani estetik uygulamalarda sıklıkla kullanılır.

Empress diş kaplamaları neden ve nasıl daha doğal görünür?

Metal alt yapı bulunmaması ve tam seramik içerikli olması doğal dişlerin şeffaflığını, ışığı yansıtma ve geçirme özelliklerini sağlamaktadır. Doğal dişlerin özellikleri seramik kaplamalar ile taklit edilebilir. Böylelikle doğal dişe en yakın görüntü yakalanmış olur.

Empress diş kaplama ne kadar dayanıklıdır ve ne süre kullanılabilir?

Tam seramik kronların dayanıklılığı ve kullanım süresi üretim kalitesine ve hastanın ağız hijyenine bağlıdır. İyi ağız hijyeni olan bir hasta ortalama 10-20 yıl arasında kullanabilir.

Empress porselen dişlerin uygulama aşamaları nelerdir?

Empress (Full Porselen) Dişler

Öncelikle ağız içi ve yüz fotoğrafları çekilir. Dişlerin ölçüsü alınır ve kişiye uygun gülüş tasarımı oluşturulur. “Mock-up” olarak adlandırılan yöntemle tedavi sonrası görünüm demo edilir. Böylelikle kişinin beklentileri de göz önünde bulundurularak gülüş tasarımı ideal formuna kavuşur.

Onaylanan gülüş tasarımını uygulamak üzere dişler lokal anestezi altında ortalama 2mm aşındırılır ve son ölçü alınıp hastadan elde edilen veriler laboratuvara gönderilir, aynı seansta “mock-up”dan faydalanılarak geçici restorasyonlar hazırlanıp geçici olarak yapıştırılır.

Son olarak, laboratuvardan gelen empress dişlerin uyumu kontrol edilir, hastanın onayı alınarak kalıcı olarak yapıştırılır.

Empress kaplama yapılırken dişsiz mi dolaşacağım?

Yapılacak geçici dişlerle dişsiz kalmayacaksınız. Protezlerinizi beklerken geçici dişler sayesinde diş eksikliğinizden kurtulacaksınız.

Empress kaplama uygulanmış bir dişin bakımı nasıldır?

Empress kaplamaların bakımı doğal dişlerin bakımından farklı değildir. Düzenli fırçalama, diş ipi kullanımı, ağız gargarası, ağız duşu ve düzenli tartar ve plak temizliği kullanım sürelerini uzatacaktır.

Empress (Ful Porselen) Dişler

Hangi durumlarda empress diş yapılır?

  • Lekeli veya renk problemi olan dişlerde

  • Beyazlatma ile sonuç alınamayan kanal tedavili dişlerde

  • Pozisyon ve şekil bozukluğu bulunan dişlerde

  • Aralıklı dişlerde (diastema)

  • Kırık veya aşınmış dişlerde

  • Eksik diş olması durumunda

  • Gummy Smile (diş eti düzeltmesi ile birlikte)

  • Dişlerin yeteri kadar görünmemesi veya fazla görünmesi durumunda

  • Çoklu restorasyon gerekliliği ve gülüş tasarımında

Randevu Alın

Dilerseniz 0 222 220 10 06 ve 0 546 225 10 06 numaralı telefonlarımızı arayarak, dilerseniz aşağıdaki formu doldurarak randevu alabilirsiniz.