İçeriğe geç

Ortognatik Cerrahi,

yüzün iskelet ve diş yapılarındaki bozuklukların düzeltilmesi, uygun anatomik ve fonksiyonel ilişkinin yeniden sağlanması amacıyla uygulanmaktadır.

Ortognatik Cerrahi

Çenelerin aşırı ya da yetersiz gelişimine bağlı problemlerin büyüme gelişim döneminde tedavi edilmediği olgularda ya da iskeletsel problemlerin sadece ortodontik tedavi ile düzeltilemeyeceği şiddetli olgularda ortodontik tedavi ile birlikte cerrahi tedavi uygulanır.

Ortognatik cerrahi yüzün iskelet ve diş yapılarındaki bozuklukların düzeltilmesi, uygun anatomik ve fonksiyonel ilişkinin yeniden sağlanması amacıyla uygulanmaktadır. Bu tedavi, ortodonti uzmanı ve plastik cerrahın birlikte çalışmasını gerektiren multidisipliner bir tedavidir. Ortodontik tedaviye başlandıktan bir süre sonra dişler her iki çenede de istenen konumlarına geldiğinde, hasta genel anestezi altında ameliyat edilir. Ameliyatı ortodonti uzmanı planlar ve bu plan doğrultusunda plastik cerrah tarafından çene cerrahisi gerçekleştirilir. Operasyondan sonra bir süre daha ortodontik tedaviye devam edilir ve istenen kapanış elde edildiğinde tedavi tamamlanır.

Randevu Alın

Dilerseniz 0 222 220 10 06 ve 0 546 225 10 06 numaralı telefonlarımızı arayarak, dilerseniz aşağıdaki formu doldurarak randevu alabilirsiniz.