İçeriğe geç

Estetik Braketler

Profesyonel veya sosyal yaşantılarında metal diş telleri ve braketler kullanmak istemeyen kişiler için porselen braket ve teller alternatif bir ortodontik tedavi seçeneğidir.

Estetik Braketler Tedavisi Nedir?

Geleneksel metal diş telleri bazı ortodonti hastalarında estetik kaygılar yaratabilir. Profesyonel veya sosyal yaşantılarında metal diş telleri ve braketler kullanmak istemeyen kişiler için porselen braket ve teller alternatif bir ortodontik tedavi seçeneğidir.

Genellikle porselen ya da zirkonyumdan üretilen, diş rengini yansıtan transparan yani tamamıyla şeffaf braketlerdir. Metal braketlere oranla ağız içinde daha az görünür oldukları için özellikle yetişkin hastalar tarafından tercih edilmektedir. Teflon kaplı teller ile yapılan uygulamalar görünmezliğini arttıracak diğer bir faktördür. Günümüzde estetik braketler hiçbir şekilde renklenmeyen kristal görünümünde ve kapaklı bir şekilde üretilebilmektedir.

Porselen Braketler Ekstra Bir Koruma Gerektirir mi ?

Porselen braketler ekstra bir koruma yöntemi gerektirmez. Ortodonti tedavisi için genel uyulması gereken kurallara (Sert gıdalar ve yapışkan yiyecekler yememek gibi) dikkat edilmesi yeterlidir.

Estetik Braketler

Randevu Alın

Dilerseniz 0 222 220 10 06 ve 0 546 225 10 06 numaralı telefonlarımızı arayarak, dilerseniz aşağıdaki formu doldurarak randevu alabilirsiniz.