İçeriğe geç

Eskişehir Zirkonyum Diş Kaplama

hem ağız ve diş fonksiyonlarının daha aktif hale getirilmesi hem de estetik bir görünüm kazandırılmak için özellikle son dönemlerde diş hekimleri tarafından tavsiye edilen bir diş kaplama alternatifidir.

Zirkonyum Diş Kaplama Nedir?

Eskişehir zirkonyum diş kaplama

, hem ağız ve diş fonksiyonlarının daha aktif hale getirilmesi hem de estetik bir görünüm kazandırılmak için özellikle son dönemlerde diş hekimleri tarafından tavsiye edilen bir diş kaplama alternatifidir. Geçmiş dönemlerde Zirkonyum diş kaplama yerine genel olarak porselen diş kaplama etkisini göstermiştir. Porselen diş kaplama metal desteksiz diş kaplama ve metal destekli diş kaplama olarak iki farklı seçenek şeklinde uygulanmıştır. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte porselen kaplama etkisini kaybetmiş, yerini estetik algısını artıran farklı alternatifler almıştır. Bu alternatiflerden biri zirkonyum diş kaplamadır. Son dönemlerde de birçok kişi tarafından tercih edilmektedir.

Hem sağlık hem estetik açısından oldukça etkili bir tedavi yöntemi olan Eskişehir zirkonyum diş kaplama, diğer kaplama seçeneklerine nazaran daha çok tercih konusudur. Zirkonyum diş kaplama, farklı kaplama alternatiflerine göre beyaz ve ışığı geçirgen özelliğine sahip olması, daha dayanıklı olması ve ağızda metal tat bırakmaması açısından daha ön plandadır.

Zirkonyum Diş Kaplamanın Avantajları

Metal destekli diş kaplamalarının ışık geçirgenlik özelliği çok az olduğu için bu durum zaman içerisinde diş etlerinde koyu bir renk oluşumuna sebep olmaktadır. Teknolojinin ilerlemesiyle birlikte geliştirilen, ağız ve diş sağlığı bölümüne kazandırılan zirkonyum diş kaplama, ışık geçirgenlik özelliğinin daha yüksek olması ve beyaz renge sahip olmasından dolayı zaman içerisinde iç kısımda diş etlerinin koyu bir renge dönüşmesine neden olmamaktadır. Metal destekli diş kaplamalarda estetik çok fazla aranmamaktadır. Fakat zirkonyum diş kaplama, bu duruma zıt olarak ışık geçirebilme özelliğinin yüksek olmasından dolayı zaman içerisinde dişlerde mat görüntünün oluşmasına neden olmaz. Bunların yanı sıra dişlerin orijinal diş yapısına yakın olmasını sağladığı gibi ağız ve diş yapısında daha doğal, sağlıklı ve şeffaf bir görünüm oluşmasına yardımcı olur.

Eskişehir zirkonyum diş kaplama, her ne kadar ağız ve diş sağlığının estetik bir yapıya kavuşması için tercih edilse de diş sağlığı üzerinde olumlu etkileri bulunmaktadır. Bunu sebebi ise, zirkonyum maddesinin diş etleri ile uyumlu olmasından ve diş etlerine zarar vermemesinden kaynaklanır. Zirkonyum diş kaplama yapılan dişlerde ki diş etlerinin etrafında gözlemlenen diş eti hastalıkları metal kaplamalara oranla daha azdır.

Randevu Alın

Dilerseniz 0 222 220 10 06 ve 0 546 225 10 06 numaralı telefonlarımızı arayarak, dilerseniz aşağıdaki formu doldurarak randevu alabilirsiniz.