İçeriğe geç

Eskişehir Dijital Diş Hekimliği

diş hekimliğinde bilgisayar desteği ile teknolojik ürünlerin kullanımını kapsayan bir terimdir. Bilgisayar desteği ile kullanılan yüksek teknoloji ürünleri, modern diş hekimliğinin yönünü değiştirmesine etki etmiştir.

Dijital Diş Hekimliği Nedir?

Eskişehir dijital diş hekimliği

diş hekimliğinde bilgisayar desteği ile teknolojik ürünlerin kullanımını kapsayan bir terimdir. Bilgisayar desteği ile kullanılan yüksek teknoloji ürünleri, modern diş hekimliğinin yönünü değiştirmesine etki etmiştir. Dijital diş hekimliğinde bilgisayar destekli teknolojik ürünler kullanılarak hasta görüntülerinin dijital taraması, tasarımı ve üretiminden oluşmaktadır. Dijital diş hekimliği, sahip olduğu modern yüksek teknolojisinden dolayı geleceğin anahtarı olma konusunda hızlı bir şekilde ilerleyiş göstermektedir. Dijital diş hekimliğinde kullanılan en önemli uygulamalardan biri CAD CAM olmaktadır. CAD CAM açılımı bilgisayar destekli tasarım- bilgisayar destekli üretim şeklindedir.

Dijital Diş Hekimliğinin Avantajları

Teknolojinin hızlı bir şekilde ilerleyiş göstermesiyle birlikte ağız ve diş sağlığı alanında da yüksek teknolojiye yönelik ilerlemeler söz konusudur. Yüksek teknolojinin kullanıldığı ve hastalara her açıdan kolaylık sağlayan gelişmelerden biri de dijital diş hekimliğidir. Eskişehir dijital diş hekimliği belli başlı avantajlar sağlamaktadır. Bunlar hakkında genel olarak bilgi vermek gerekirse:

  • Tedavi süreleri kısalmıştır: Bilgisayar desteği sayesinde klinik ortamda tek seanslık uygulamalar yapılabildiği gibi diş tedavileri ortalama 2 saatte tamamlanmaktadır. Böylelikle hasta ve diş doktoru tarafından herhangi bir zaman kaybı söz konusu olmamaktadır.
  • Bir günde estetik gülüşlere sahip olma: Hastanın ölçüleri alınıp dijital ortama aktarıldıktan sonra hastanın ağız yapısına uygun diş rengi ile boyutları, gülme hattı ve formu hasta ile birlikte belirlenir. Bilgisayar desteği ile diş tasarımı ve üretimi bir gün içerisinde hazırlanıp yapıştırılmaktadır. Bunların yanı sıra işlem öncesi tasarlanmış olan dişlerin ağız içinde nasıl bir gülüşe sahip olacağı görülmektedir.
  • Zor hastalar için rahat ve kolay bir süreç: Diğer yöntemlerin kullanılması halinde hastalarda beliren mide bulantısı, öğürme hissi dijital diş hekimliği sayesinde tarih oluyor. Böylelikle en hassas yapıda ki kişilerde dahi kolay bir şekilde gerekli ölçüler alınabilmektedir.
  • Hata oranı sıfıra inerken uyum %100: Diş problemlerinin tedavisi sırasında laboratuvardan kaynaklı ortaya çıkabilecek sorunların önüne geçildiği gibi hata oranı sıfıra inmektedir.
  • Eskişehir dijital diş hekimliği sayesinde implant tedavilerinin başarı ve estetik oranı artış göstermiştir.

Randevu Alın

Dilerseniz 0 222 220 10 06 ve 0 546 225 10 06 numaralı telefonlarımızı arayarak, dilerseniz aşağıdaki formu doldurarak randevu alabilirsiniz.