İçeriğe geç

Eskişehir Diş Beyazlatma

renk değişimine uğramış veya sararmış olan dişlerin bazı işlemlerden geçirilerek beyaz ve temiz hale getirilmesine denir.

Diş Beyazlatma İşlemi Nedir?

Eskişehir diş beyazlatma

, renk değişimine uğramış veya sararmış olan dişlerin bazı işlemlerden geçirilerek beyaz ve temiz hale getirilmesine denir. Günümüzde birçok kişi diş beyazlatma işlemini tercih etmektedir. Dişlerin daha estetik bir görünüşe ve temiz bir yapıya kavuşmasına etki eden diş beyazlatma işlemi ağrısız ve acısız bir yöntemdir. Diş beyazlatma işlemini klinik bir ortamda yaptırabileceğiniz gibi doğal yöntemler ile evde de gerçekleştirebilirsiniz. Yalnız şunu belirtmek gerekir ki klinik ortamda uygulanan diş beyazlatma işlemi evde uygulanan yöntemlere nazaran hem daha başarılı sonuçlar elde edilmesini hem de daha kalıcı olmasını sağlar.

Gülüş Tasarımı Nasıl Yapılır?

Eskişehir gülüş tasarımı için beyazlatma, zirkon kaplamalar, diş eti operasyonları, bonding, dudak şekillendirmeleri ve diş boyu ayarlaması gibi belli başlı teknikler kullanılmaktadır. Gülüş tasarımı aynı zamanda diş etlerinde ki kötü görünümün ortadan kalkması konusunda avantaj sağlamaktadır. Bunun yanı sıra dişlerde ki çürüme vakalarının, diş eksikliği problemlerinin ortadan kaldırılmasını, çatlaklarının giderilmesini, diş renklerinin düzelmesini ve eksik dişlerin tamamlanmasını sağlar. Gülüş tasarımı tedavisi doğal görünümlü diş ve diş etlerine kavuşmak isteyen tüm bireylere uygulanabilmektedir. Fakat gülüş tasarımı için başvuran kişinin yaşı, cinsiyeti dişlerin durumu, yüz şekli ve sonuç açısından beklentisi gibi faktörler yapılacak işlemde farklılıkların olmasına neden olabilir.

Dişlerin sararmasında ya da renk değiştirmesinde bazı faktörler etkili olmaktadır. Bunlar:

  • Kahve, çay, puro, sigara gibi dişlerin renk değiştirmesine etki edecek yiyecek ve içeceklerin çok sık tüketilmesi,
  • Kullanılan bazı ilaçlara bağlı diş renginin değişmesi,
  • Yaş faktörüne bağlı dişlerde oluşan sararmalar,
  • Düzenli olarak diş bakımının yapılmaması,

Diş Beyazlatma İşlemi Nasıl Yapılır?

Eskişehir diş beyazlatma işleminde öncelikle diş minelerinin temizliği yapılır. Diş temizliği ile diş minelerinin temizliği birbirinden farklıdır. Diş minesinin temizliği sırasında dişlerin üzerinde ki sarı lekelerin yok edilmesine yönelik herhangi bir işlem yapılmaz. Diş minelerinin temizliği tamamlandıktan sonra dişlerin üzerinde yer edinmiş sarı lekeler ve kalıntılar temizlenmektedir. Temizlik işleminden sonra dişlerde hassasiyet görülebilir. Diş beyazlatma sürecinde dişlerinizde leke oluşmasına neden olacak yiyecek ve içecek tüketiminden uzak durulması gerekir. Bunun yanı sıra çok soğuk ya da çok sıcak gıdalar tüketilmemelidir. Bu gıdalar dişlerinizde ki hassasiyetin artmasına neden olur.

Eskişehir diş beyazlatma işleminin diğer aşamalarında dişlerin üzeri tamamen sarı plaklardan arındırılıp dişlerin kendi rengi ortaya çıkarılır. Daha sonra kimyasal kullanımı ile dişlerde meydana gelen hassasiyet giderilerek dişlerin rengi açılır. Diş beyazlatma işleminin bir seansı ortalama 1-2 saat sürebilmektedir. Dişlerin üzerine dişlerin beyaz görünüme kavuşması için beyazlatıcı jel sürülerek doktor tarafından özel ışın kullanılarak beyazlatıcı jelin dişlere yapışması ve sert bir tabakaya dönüşmesi sağlanır. Böylelikle diş beyazlatma işleminin seansı tamamlanmış olur.

Randevu Alın

Dilerseniz 0 222 220 10 06 ve 0 546 225 10 06 numaralı telefonlarımızı arayarak, dilerseniz aşağıdaki formu doldurarak randevu alabilirsiniz.