İçeriğe geç

Eskişehir Diş Sıkma Gıcırdatma Tedavisi

çene ekleminde var olan ağrıları yok eder, diş yüzeylerinin aşınmasını ve normalin dışında gelişen çene hareketlerini engeller.

Diş Sıkma Gıcırdatma Nedenleri

Diş sıkma gıcırdatma nedenlerinin temelinde stres yer almaktadır. Gün içerisinde hem iş hayatında hem de normal yaşantınızda yaşamış olduğunuz stres, uyku esnasında kişilerin dişlerini sıkmasına ve gıcırdatmasına neden olabilmektedir. Fakat hastalar genellikle bu durumun farkında olmamaktadır.

Eskişehir diş sıkma gıcırdatma tedavisi

sayesinde bu durumu yaşayan hastalar sorunu ortadan kaldırabilmektedirler. Diş sıkma gıcırdatma, genel olarak uyku esnasında hastanın bilmeden yapmış olduğu aşırı çene hareketlerini içeren bir hastalıktır. Bu durum çene eklem problemlerinin oluşmasına neden olmaktadır. Bu hastalığın fizyolojik ve psikolojik sebepleri bulunmaktadır. Genellikle yönetici konumunda olan, rekabetçi veya mükemmeliyetçi kişilerde görülen bir hastalıktır. Risk grubunda titiz, agresif ve rekabetçi özelliklerine sahip kişiler yer almaktadır.

Diş Sıkma Gıcırdatma Belirtileri

Diş sıkma rahatsızlığından dolayı ağızda ve çevresinde ki dokularda bazı problemler belirmektedir. Genel olarak diş sıkma hastalığının belirtileri şu şekildedir:

  • Ağız kısmında dişlerin aşırı sürtünmesine bağlı aşınmış ve düzleşmiş dişler,
  • Düzleşmeye bağlı dişlerin çiğneyici kısımlarında aşınmalar ve mine kayıpları,
  • Diş yüzeylerinde aşınmaların meydana gelmesiyle birlikte zamanla aşınmaların hızlı bir şekilde artması,
  • Aşınmaların hızlı bir şekilde artış göstermesiyle birlikte dişlerde hassasiyet oluşumu, çok sıcak ve çok soğuk yiyecek- içeceklere karşı duyarlılık gösterme,
  • Diş etlerinde çekilme, dişlerde kırıklıklar, diş sallantıları, dişte ki sert dokuların üst kısmında çentiklenme oluşumu diş sıkma hastalığının başlıca belirtileri arasında yer almaktadır. Bu sorunların ortadan kaldırılabilmesi için Eskişehir diş sıkma gıcırdatma tedavisi almak gereklidir.

Diş Sıkma Gıcırdatma Tedavisi

Diş sıkma tedavisinde ki amaç çene ekleminde var olan ağrıları yok etmek, diş yüzeylerinin aşınmasını engellemek ve normalin dışında gelişen çene hareketlerinin oluşumunu engellemektir. Diş sıkma tedavisinde, rahatsızlığı olan kişilerin gece uykusu sırasında takmaları için diş yapılarına uygun silikon plaklar hazırlanmaktadır. Silikon plaklar, uyku sırasında alt ve üst çenede ki dişlerin birbiri ile temasını keserek aşınmanın oluşmasını engeller. Eskişehir diş sıkma gıcırdatma tedavisi sayesinde aşınmaya bağlı ağrılar ortadan kaldırılacağı gibi çene ekleminin de rahatlaması sağlanır. Tedavi sürecinden sonra tekrar aynı hastalık ile mücadele etmemek için diş sıkma nedenlerinin başlıca etkenlerinden biri olan stres ve sıkıntıyı yok etmek gerekiyor.

Randevu Alın

Dilerseniz 0 222 220 10 06 ve 0 546 225 10 06 numaralı telefonlarımızı arayarak, dilerseniz aşağıdaki formu doldurarak randevu alabilirsiniz.