İçeriğe geç

Eskişehir Gülüş Tasarımı

kişinin gülüşünde etkili olan dişleri ve dudakları kişiye yakışacak bir şekilde estetik hale getirilmesi için uygulanan işleme denir.

Gülüş Tasarımı Nedir?

Eskişehir gülüş tasarımı

, kişinin gülüşünde etkili olan dişleri ve dudakları kişiye yakışacak bir şekilde estetik hale getirilmesi için uygulanan işleme denir. Gülüş tasarımında ki en önemli noktalardan biri diş yapısının düzgün ve sıralı olmasıdır. Üst üste olan dişler kişinin estetik bir gülüş sergilemesine engel olmaktadır. Bunun yanı sıra estetik bir gülüşe sahip olmak isteyen kişilerin dişleri temiz ve beyaz görünmesi gerekir. Kişinin duygularını, hislerini karşı tarafa yansıtabilmesi, kendini ifade etme konusunda aktif olarak kullanmış olduğu bir ifade biçimidir. Buna bağlı olarak herkes gülüşünün daha güzel ve estetik bir yapıya kavuşması için gülüş tasarımı yaptırmaya yönelmektedir. Son yıllarda ağız ve diş sağlığı konusunda hızlı bir şekilde gelişme gösteren tıp dünyası, hastalıkların yanı sıra kişilerin estetik görünüm kazanmaları konusunda da yardımcı olmaktadır. Bu alanda aktif olarak yapılan çalışmalardan biri de gülüş tasarımıdır.

Gülüş Tasarımı Nasıl Yapılır?

Eskişehir gülüş tasarımı için beyazlatma, zirkon kaplamalar, diş eti operasyonları, bonding, dudak şekillendirmeleri ve diş boyu ayarlaması gibi belli başlı teknikler kullanılmaktadır. Gülüş tasarımı aynı zamanda diş etlerinde ki kötü görünümün ortadan kalkması konusunda avantaj sağlamaktadır. Bunun yanı sıra dişlerde ki çürüme vakalarının, diş eksikliği problemlerinin ortadan kaldırılmasını, çatlaklarının giderilmesini, diş renklerinin düzelmesini ve eksik dişlerin tamamlanmasını sağlar. Gülüş tasarımı tedavisi doğal görünümlü diş ve diş etlerine kavuşmak isteyen tüm bireylere uygulanabilmektedir. Fakat gülüş tasarımı için başvuran kişinin yaşı, cinsiyeti dişlerin durumu, yüz şekli ve sonuç açısından beklentisi gibi faktörler yapılacak işlemde farklılıkların olmasına neden olabilir.

Hasta ile ön görüşme tamamlanıp beklentisi hakkında bilgi edinildikten sonra öncelikle hastanın ağız ölçüleri alınıp kalıplar oluşturulur ve kalıplarda ağızda ki problemler belirlenerek problemlerin çözüme kavuşturulması için planlamalar yapılır. Eskişehir gülüş tasarımı için her ne kadar hastanın işlem sonrası görmek istediği sonuç ve beklentisi dikkate alınsa da bazen hastalar yüz şekilleri ile uyumsuz olabilecek tercihlere yönelmektedirler. Bu gibi durumlarda doktor tarafından hastanın yüz şekline uyumlu alternatifler sunulur. Daha sonra kişinin ağız içi yüz fotoğrafları bilgisayar üzerinde uyumu ve ölçümlerine bakılır. Mumların yardımıyla kişiye uygulanacak işlem sonrası sonuca en yakın şekil işleme başlamadan görülebilmektedir.

Randevu Alın

Dilerseniz 0 222 220 10 06 ve 0 546 225 10 06 numaralı telefonlarımızı arayarak, dilerseniz aşağıdaki formu doldurarak randevu alabilirsiniz.