İçeriğe geç

Şeffaf Plaklar ile Ortodontik Tedavi Hakkında Merak Edilenler

Şeffaf plaklar,

dişlerinizi düzeltmek için telsiz tedavi fırsatı sunan bir ortodontik tedavi yöntemidir.

Şeffaf Plak Tedavisi Nedir?

Dijital ortodonti teknolojisi kullanılarak dişlerinize uygun olarak hazırlanan şeffaf plaklar ile kuvvet uygulanarak dişlerin kemik içerisinde hareket ettirilmesidir. Şeffaf plaklar setler halinde hazırlanır. Her şeffaf plak yaklaşık iki hafta kullanılır ve sonrasında diğer plağa geçilir.

Şeffaf Plak Tedavisi Kimlere Uygulanabilir?

Hem yetişkinlere hem de genç ve çocuklara uygulanabilen bir tedavidir. Ağız, diş ve çene yapısı tedaviye uygun olan, şiddetli iskeletsel problemi olmayan, işi ve sosyal çevresi nedeniyle diş teli kullanmak istemeyen kişiler tarafından tercih edilmektedir. Şeffaf plak tedavisi için diş yapınızın uygun olup olmadığı doktorunuzun muayenesi sonucu netleşir.

Şeffaf Plak Tedavisinin Avantajları Nelerdir?

Şeffaf plaklar sabit braket ve diş tellerine göre daha estetiktir, neredeyse hiç görünmezler. Yemek yerken, bir şeyler içerken ve fırçalarken kolaylıkla çıkartılabilir. Sabit diş tellerine oranla batma acıtma gibi problemler daha az yaşanmaktadır.

Şeffaf plaklar, Şeffaf Plak Tedavisinin Dezavantajı Nedir?

Şeffaf plak tedavisin en büyük dezavantajı çok iyi kooperasyon gerektirmesidir. Günlük 20-22 saatten az kullanımlarda yeterli diş hareketleri elde edilememekte ve tedavi kontrolsüz olmaktadır.

Şeffaf plaklar, Şeffaf Plak Tedavi Ücretleri Nasıldır?

Şeffaf plaklar kişiye özel olarak hazırlandığı için geleneksel diş teli tedavilerine göre maliyetleri daha yüksektir.

Telsiz Ortodonti - Invisalign

Randevu Alın

Dilerseniz 0 222 220 10 06 ve 0 546 225 10 06 numaralı telefonlarımızı arayarak, dilerseniz aşağıdaki formu doldurarak randevu alabilirsiniz.